Biokominek w Twoim domu – dlaczego warto?

Biokominki stają się coraz bardziej popularne zwłaszcza wśród właścicieli mieszkań w zabudowie miejskiej. Jest to rozwiązanie przede wszystkim ekologiczne, ekonomiczne i niezwykle czyste. Zasilany biopaliwem kominek nie emituje szkodliwych spalin, a tym samym nie zanieczyszcza powietrza i nie przyczynia się do powstawania szkodliwego smogu. Biopaliwo jest niezwykle wydajne, po zalaniu zbiornika paliwem, w kominku przez ponad 8 godzin może palić się ogień. Znika również problemu z popiołem czy pyłem, który w przypadku tradycyjnych kominków roznosi się po całym domu. Biokominek to rozwiązanie czyste i przyjemne dla oka i dla ducha.

Dlaczego warto postawić na biokominek?

Wesoło skaczący ogień w kominku skutecznie koi duszę i ogrzewa ciało zwłaszcza w ponure, jesienne i zimowe wieczory. Przed pojawieniem się biokominków, mieszkańcy zabudowy miejskiej mogli niestety tylko pomarzyć o benefitach, jakie oferuje kominek. Dzięki kominkom ekologicznym prawdziwy ogień w mieszkaniu nie musi być już tylko marzeniem. Biokominek nie wymaga podłączenia do wentylacji ani żadnego systemu odprowadzania spalin. W trakcie palenia w kominku ekologicznym wytwarza się bowiem tylko para wodna i dwutlenek węgla w ilości, jaką emituje dorosły człowiek podczas oddychania. Rozpalanie w tego rodzaju kominku jest niezwykle proste, wystarczy wlać biopaliwo do zbiornika, podpalić i gotowe, prawdziwy ogień radośnie płonie za szybą kominka, a my nie musimy martwić się o dokładanie drewna czy wynoszenie popiołu. Aby zgasić biokominek, wystarczy odciąć dopływ tlenu do komory spalania. Jak widać, jest to rozwiązanie łatwe w obsłudze, bezpieczne i czyste.

biokominek

Czy biokominek nadaje się tylko do bloku?

Do tego, że montaż kominka ekologicznego jest doskonałym rozwiązaniem dla mieszkańców zabudowy miejskiej, prawdopodobnie nikogo nie trzeba przekonywać, jednak czy właściciele domów jednorodzinnych również mogą korzystać z tego rozwiązania? Oczywiście, że tak, szczególnie kiedy kominek w ich domu pełni głównie funkcję dekoracyjną. Biokominek nie może być stosowany do ogrzewania domu. Mimo iż w komorze spalania pali się prawdziwy ogień, jego wartość energetyczna nie jest na tyle duża, aby skutecznie ogrzać cały dom. Biokominek ogrzewa pomieszczenie, w którym jest zainstalowany zaledwie o kilka stopni. Jeżeli więc szukamy rozwiązania, które będzie centralnym urządzeniem grzewczym w naszym domu, zdecydowanie należy wybrać kominek tradycyjny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacić swój dom o dodatkowy element dekoracyjny i zamontować biokominek w sypialni, łazience czy na tarasie. Dzięki temu, że nie ma konieczności podłączania go do instalacji, biokominek doskonale sprawdza się jako nietuzinkowa ozdoba domu, tworząca niepowtarzalny klimat o każdej porze roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.