Jaki blat do kuchni wybrać, aby służył przez wiele lat?

Blat kuchenny ma nie tylko służyć nam przez wiele lat w kuchni, ale również pięknie się w niej prezentować. Przy wyborze tego bardzo ważnego elementu każdego domu, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. W artykule sprawdzimy, na co zwrócić uwagę przy decyzji o zakupie blatu i zweryfikujemy, które blaty są najbardziej wytrzymałe.

Wytrzymałość blatu kuchennego

Wytrzymałość blatu kuchennego a zatem jego przewidywalny czas użytkowania związany jest przede wszystkim z materiałem, z jakiego został on wytworzony. Blat musi być odporny na wyzwania, jakie postawimy im w warunkach kuchennych. Powinien być odporny na wilgoć, wysoką temperaturę, środki czyszczące, a także uszkodzenia mechaniczne. Coraz częściej przez inwestorów do kuchni wybierany jest blat z kamienia. Dlaczego? Ponieważ jako jeden z nielicznych wykazuje się wysoką odpornością na wymienione wyżej czynniki. Jeśli zależy nam na ciepłych akcentach w kuchni dobrym pomysłem jest fornirowany blat kuchenny.

Blat z kamienia – czym się wyróżnia?

Blaty z kamienia są nie tylko piękne, ale również doskonale sprawdzają się w warunkach kuchennych. Właściwie dobrany kamień będzie odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Może służyć nawet przyszłym pokoleniom. Możemy bez problemu postawić nam nim gorący garnek bez obaw o uszkodzenie jego struktury, czy odbarwienia. Kamieniowi niestraszne są wysokie temperatury. Bardzo dobrze znosi również kontakt z chemikaliami. Jednak – tutaj uwaga – warto zwrócić szczególną uwagę na blaty wykonane z niektórych rodzajów kamienia (np. marmur), które mogą niszczeć przy zbyt dużej wilgotności. Będą one wymagać dodatkowej konserwacji.

Jakie ma zalety fornirowany blat kuchenny?

Mimo pięknego wyglądu blat fornirowany może sprawiać nam nieco problemów w codziennym użytkowaniu. Należy zwrócić szczególną uwagę na sposób jego czyszczenia. Zapomnijmy o standardowych środkach czyszczących dostępnych w sklepach. Mogą one spowodować uszkodzenie jego delikatnej struktury. Uważajmy również na zarysowania.

One Response
  1. Blaty robocze 19 listopada, 2020 Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.