Budownictwo modułowe i jego zalety

Domy modułowe są konstrukcjami, które powstają z połączenia gotowych już elementów produkowanych w fabryce. Są one na miejscu budowy po prostu składane.

Budownictwo modułowe- charakterystyka

W przypadku budownictwa modułowego sposób przygotowania materiału ma wpływ na ostateczną cenę domu oraz szybkość jego postawienia. Do niedawna budownictwo modułowe oferowało tylko budowę altan czy innych prostych konstrukcji. Dzisiaj są to nawet całoroczne domy modułowe https://www.weldon.pl/kontenery/. Cieszą się one zresztą coraz większym zainteresowaniem. Mają bowiem sporo zalet.

budownictwo modułowe

Domy modułowe i ich zalety

Niektórzy inwestorzy nie chcą czekać wiele miesięcy, a nawet lat na wybudowanie domu. Zależy im na tym, aby swoją nieruchomość mieć najszybciej, jak to tylko możliwe. Domy modułowe są dla nich idealnym rozwiązaniem. W tym przypadku nie trzeba martwić się np. dojrzewaniem betonu. Od chwili wyboru projektu do momentu zamieszkania w domu mijają tylko 2-3 miesiące. W przypadku domków letniskowych, które nie wymagają fundamentu jest to nawet kilka dni. Koszty są również zaskakująco niskie. Sporo zależy jednak od samego inwestora i wykorzystywanych materiałów. Zaletą budownictwa modułowego jest na pewno to, że inwestycję rozpocząć można w zasadzie w dowolnym momencie. Pora roku nie ma tu większego znaczenia. Poza tym nie trzeba zatrudniać inspektora budowlanego czy innej osoby do nadzorowania budowy. Co ciekawe, niektóre domy modułowe można składać i przenosić z miejsce na miejsce, co jest przydatne w przypadku przeprowadzki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.