Czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji i urządzeń chłodniczych

Utrzymanie w czystości klimatyzacji oraz urządzeń chłodniczych to podstawa ich prawidłowej pracy. Czyszczenie powinno odbywać się w sposób regularny – tylko wtedy zagwarantujemy sobie najwyższą wydajność chłodniczą. Warto wiedzieć, że tego rodzaju usługi oferują profesjonalne przedsiębiorstwa, które posiadają nie tylko specjalistyczne preparaty, ale również urządzenia. Klimatyzacja LG powinna również przechodzić systematyczną dezynfekcję. Właśnie dlatego najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej.

Czyszczenie skraplaczy

Każda klimatyzacja LG, czy też inne urządzenia chłodnicze wymaga czyszczenia skraplaczy. Jest to niezwykle istotny element układu. To właśnie on umożliwia skuteczną wymianę ciepła. Pośrednio wpływa na efektywność pracy urządzenia.

serwis klimatyzacji LG

Skraplacz ulokowany jest po zewnętrznej stronie, przez co narażony jest on na ogromną ilość zanieczyszczeń. Jest to nie tylko pył, czy też kurz, ale również osady związane z warunkami atmosferycznymi, martwe owady, fragmenty roślin, a także wiele więcej. Klimatyzacja LG osiąga najwyższy poziom wydajności wtedy, gdy wymiana ciepła odbywa się płynnie i bezproblemowo. Zanieczyszczony skraplacz może znacząco to utrudnić. Ponadto może być on przyczyną awarii, czy też krótszej żywotności urządzenia. W takiej sytuacji układ pobiera również większą ilość prądu, niż dotychczas, co przekłada się na wyższe rachunki.

Czyszczenie parowników

Parownik to element wewnętrzny, który odpowiada są pobór i schłodzenie powietrza. Zanieczyszczenie tej jednostki powoduje podobne skutki, co zatkane skraplacze. Układ chłodniczy nie może działać właściwie, gdy wymiana ciepła utrudniona jest przez brud osadzony na parowniku. Dodatkowo wzrasta poziom ciśnienia, co jest niepożądanym zjawiskiem. Bardzo szybko może dość do trwałego uszkodzenia elementów układu. Trzeba również dodać, że zanieczyszczenia z parownika przechodzą na lamele, filtry, wentylator, czy też tacę ociekową. Podczas czyszczenia trzeba pamiętać o każdym elemencie.

Czyszczenie filtrów powietrza

Filtry powietrza również muszą być systematycznie oczyszczane. Pył i kurz osadzony na filtrach utrudnia przepływ powietrza. Oprócz skutków wymienionych w poprzednich przypadkach, dochodzi nieprzyjemny zapach, a także działanie alergizujące. Plusem jest fakt, że każdy może samodzielnie wyczyścić filtry powietrza. Nie jest to trudne zadanie, więc poradzi sobie z tym nawet osoba bez doświadczenia. Środek czyszczący powinien być łagodny. Od czasu do czasu możemy zastosować preparat dezynfekujący (dedykowany konkretnie filtrom powietrza).

One Response
  1. burek 8 sierpnia, 2018 Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.