Czy łóżko z palet jest wygodne?

Ekologia powoli opanowuje wszystkie dziedziny życia – odżywianie, life style, ubrania, kosmetyki… Coraz częściej zwracamy uwagę na ochronę otaczającego nas środowiska. Chcąc być eko nie tylko zdrowo się odżywiamy czy segregujemy śmieci. Tworzymy również niekonwencjonalne meble. Te wykonane z drewnianych skrzynek czy palet już od jakiegoś czasu są designerskim hitem.

Coraz częściej drewniane palety, początkowo wykorzystywane do przewożenia produktów spożywczych, trafiają do naszych salonów, sypialni, a także na balkony. To, co dawniej było niepotrzebnym odpadem, dziś stanowi główny element wystroju domu. Jeśli wiemy, gdzie dostać palety euro, z ich pomocą można umeblować całe wnętrze. Bez problemu przerobimy je na mały stolik kawowy, regał na książki a nawet ekologiczne łóżko. Koszt łóżka z palet jest kilkakrotnie niższy niż łóżka ze sklepu. Według architektów wnętrz, meble z europalet doskonale wpasowują się w każdy rodzaj wnętrza.

Jak zrobić łóżko z palet?

No właśnie! Nie każdy wie, jak zrobić łóżko z palet. Nic prostszego! Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne i spokojnie poradzi z tym sobie nawet amator. Palety szlifujemy i malujemy na odpowiedni kolor, w zależności od aranżacji mieszkania. Jeśli nie mamy szlifierki, bez problemu możemy użyć grubego papieru ściernego. Pomalowane i polakierowane palety układamy jedno obok drugiego, a następnie zbijamy za pomocą wkrętów i śrub w jedną całość. I voila! Pozostaje jedynie dokupić materac, położyć pościel, udekorować poduszkami i piękne, stylowe łóżko mamy za przysłowiowe grosze. Dla odrobiny luksusu możemy również z palet wykonać zagłówek obijając, go np. pikowanym materiałem.

Gdzie dostać palety euro?

Na rynku możemy dostać palety nowe lub używane. Oczywiście najlepiej jest zakupić palety nowe, bo tylko wtedy mamy gwarancję jakości. Palety dostępne są w sklepach z drewnem, a także w Internecie. Koszt jednej sztuki waha się w okolicach 50 zł. Jak widać, ekologiczne meble są nie tylko bardzo modne, ale także niskobudżetowe. Albowiem koszt łóżka z palet może nas wynieść jedynie 200-300 zł!

„Ekologiczne mieszkania” są coraz bardziej widoczne w światowym designie. Warto dbać o środowisko, tym bardziej jeżeli „odpady” można wykorzystać do stworzenia takich stylowych aranżacji.

One Response
  1. aniaa20 8 sierpnia, 2018 Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.