Szafa przesuwna a otwierana, które rozwiązanie sprawdzi się lepiej?

Przechowywanie ubrań to temat, który dotyczy każdego człowieka, dlatego też wszyscy stają przed dylematem wyboru odpowiedniej szafy. Może być ona tradycyjna, czyli wolnostojąca, ale wybrać można także tzw. szafę do zabudowy (często z przesuwanymi drzwiami).

Szafa do zabudowy a wolnostojąca

Wszyscy ludzie muszą znaleźć w swoim domu miejsce na większą lub mniejszą szafę. W przypadku kiedy przestrzeń jest mała albo nieustawna, zaczyna być to problemem. Już od wielu lat popularnością cieszą się szafy wolnostojące, które są mobilne, co oznacza, że można je przesuwać z miejsca na miejsce. Ceny szafy wolnostojącej także nie są zbyt wygórowane, bo można kupić ją w częściach, a potem samodzielnie złożyć. Bardzo często można zmieniać także ustawienie półek i dodawać różnego rodzaju wieszaki. Minusem tego rodzaju szaf jest zaś to, że zajmują dość dużo miejsca. Drugim rodzajem szaf są zaś te tworzone na wymiar – do zabudowy. Ich zaletą jest to, że można je idealnie dopasować do konkretnego wnętrza i maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Szafa do zabudowy a wolnostojąca różnią się także tym, że przy tej pierwszej można w całości dobrać materiał jej wykonania oraz wszystkie akcesoria.

Zalety szafy przesuwnej

Szafy mogą różnić się nie tylko rodzajem ustawienia, ale także sposobem otwierania. Jednym z nich są uchylane na boki drzwiczki, które wymagają tego, by znalazło się dla nich miejsce (koło szafy nie można nic postawić). Drugą opcją jest zaś szafa przesuwna, gdzie zamknięcie jedynie przesuwa się na prowadnicach.

Zalety szafy przesuwnej to także:
– można w niej zamontować dużą ilość luster,
– gwarantuje naprawdę dużą oszczędność miejsca,
– wizualnie powiększa pomieszczenie i zwiększa w nim ilość światła,
– jest nowoczesna i wygląda bardzo estetycznie,
– sprawdzi się w każdym pomieszczeniu: w przedpokoju, korytarzu czy sypialni.

Co ważne, przesuwne drzwi można zamontować zarówno w szafie wolnostojącej, jak i zabudowanej. Wybór rodzaju szafy w dużej mierze zależy ceny szafy i od rozmiarów pomieszczenia, a także całego domu. W mieszkaniach niewielkich świetne będą szafy zabudowane, które nie zajmą wiele miejsca, a za to będą bardzo pojemne. Natomiast w dużych pokojach bardzo dobrze będzie wyglądać szafa wolnostojąca. Jednak w obu tych przypadkach najlepiej sprawdzą się szafy z przesuwnymi drzwiami.

2 komentarze
  1. adam 8 sierpnia, 2018 Reply
  2. Meble biurowe 23 listopada, 2020 Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.