Wady i zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo dobrym sposobem na utrzymanie ciepła w całym domu. Spacerowanie po podłodze ogrzewanej jest niezwykle przyjemne, a ciepło przez nią generowane rozchodzi się równomiernie w każdym zakątku mieszkania. Koszt instalacji ogrzewania podłogowego nie należy do najmniejszych. Jednak, aby go obniżyć można zastanowić się nad wykonaniem montażu samodzielnie.

Montaż samemu czy przez firmę?

Montaż samemu czy przez firmę – to częste pytanie, jakie pojawia się w głowach inwestorów rozważających instalację ogrzewania podłogowego. Z pewnością wykonywanie go na własną rękę będzie znacznie tańsze, ale jednocześnie będzie od nas wymagać trochę zdolności manualnych i odrobiny doświadczenia. Zawsze możemy ułatwić sobie zadanie korzystając z instruktażowych filmików internetowych i w razie czego poprosić o pomoc fachowca. Tym, co zniechęca inwestorów do zakupu ogrzewania podłogowego jest wysoki koszt instalacji ogrzewania podłogowego i częste awarie, czy jednak jest się czego obawiać?

Częste awarie i koszt instalacji ogrzewania podłogowego – czyli to, co zniechęca nas do inwestycji

Głównym problemem dla większości inwestorów przy montażu ogrzewania podłogowego są koszty. Związane nie tyle, co z zakupem odpowiednich elementów do wykonania ogrzewania, a trudną, drogą i wymagającą porady fachowca instalacją. Źle położone ogrzewanie może być przyczyną późniejszych awarii, dlatego jeśli się już na nie decydujemy warto odłożyć nieco większą kwotę, aby móc pozwolić sobie na profesjonalną pomoc w zakresie montażu.

Innym problemem, który mogą napotkać inwestorzy, jest niedopasowana do wielkości pomieszczenia instalacja. W tym przypadku może się zdarzyć, że będzie się ono zbyt długo nagrzewać. Mogą mieć miejsce nawet takie sytuacje, w których podłoga jest ciepła, a całe pomieszczenie bardzo chłodne.

Komfortowe wnętrze dzięki ogrzewanej podłodze

Jeśli jednak wszystko pójdzie dobrze nasze mieszkanie stanie się bardzo przytulne i zachęcające do relaksu. Podłogę ogrzewaną docenimy szczególnie w łazience, gdy wyjście spod prysznica lub wanny nie będzie kończyć się przymusowym „lądowaniem” w papciach lub na chłodnej posadzce. W przeciwieństwie do naściennych grzejników poprzez podłogę, w której będzie rozmieszczona instalacja, dystrybucja ciepła będzie stała i równomierna w każdym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrana instalacja może spowodować, że Twoje rachunki za ogrzewanie spadną, gdyż będzie ona w stanie szybciej i efektywniej ogrzewać większą przestrzeń.

One Response
  1. paulla34 8 sierpnia, 2018 Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.