Zalety posiadania klimatyzacji w mieszkaniu

Stałe parametry powietrza w mieszkaniu to temperatura około 21-22 stopnie Celsjusza oraz wilgotność na poziomie 40-60%. Trudno je utrzymać zarówno podczas sezonu grzewczego, gdy mieszkanie jest atakowane chłodem z zewnątrz, jak i podczas lata, gdy upały na zewnątrz powodują wzrost temperatury w mieszkaniu. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być klimatyzator pozwalający na utrzymanie optymalnej temperatury w domu.

Ile kosztuje klimatyzacja

Koszty założenia klimatyzacji w domu zależą przede wszystkim od marki klimatyzatora, jego jakości, a także od powierzchni, na jakiej będziemy go używać. Większe koszty poniesiemy przy domu piętrowym o powierzchni 200 metrów kwadratowych, niż w 50-metrowym mieszkaniu. Przyjmuje się, że dla pomieszczenia 25 mkw należy zamontować klimatyzator o o mocy około 2,5kW. Oprócz mocy należy też wziąć pod uwagę wydajność klimatyzatora. Klimatyzator przenośny będzie dużo tańszy i nie będzie wymagał wizyty specjalisty w celu instalacji, jednak wystarcza on jedynie na ochłodzenie niewielkiego pomieszczenia.

Eksploatacja klimatyzatora

Aby klimatyzator w domu spełniał swoją funkcję, należy regularnie go czyścić i usuwać wodę z tacy skroplin. W razie jakichkolwiek problemów z działaniem stacjonarnego klimatyzatora należy wezwać serwis klimatyzacji. Nie wolno dokonywać żadnych napraw na własną rękę! Prawidłowo eksploatowany klimatyzator będzie zapewniał nam odpowiedni poziom chłodzenia w czasie upalnego lata. Koszty założenia klimatyzacji zwracają się zwykle w postaci efektów zdrowotnych – lepszego snu, mniejszej potliwości.

Zalety klimatyzatora

Wysoka wydajność klimatyzatora pozwala na osiągnięcie jednakowej, zdrowej dla organizmu temperatury powietrza w mieszkaniu. Zimą pomieszczenia należy dogrzewać i nawilżać, natomiast latem zwykle zaleca się jedynie nieznaczne obniżenie temperatury powietrza. Chłodniejsze powietrze w sypialni to łatwiejszy i lepszy sen, a w salonie – przyjemniejszy wypoczynek, bez utraty nadmiernych ilości wody przez skórę i przegrzewania organizmu.

2 komentarze
  1. Ashley 14 czerwca, 2018 Reply
  2. paweł66 8 sierpnia, 2018 Reply

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.