Jak zbudować nowoczesną klimatyzację?

Klimatyzacja jest coraz częściej instalowana w budynkach użyteczności publicznej, jak i domach jednorodzinnych. Staje się ona standardem obok instalacji grzewczej, wentylacji i innych niezbędnych do komfortowego użytkowania budynków. Klimatyzacja daje pracującym, czy mieszkającym w budynku osobom komfort przebywania nawet w upalne dni. Jak buduje się nowoczesną klimatyzację? Jakie są jej niezbędne elementy?

Skrzynki rozprężne – niezbędny element nowoczesnej klimatyzacji

Skrzynki rozprężne, które nazywa się również puszkami rozprężnymi, stanowią końcowy element instalacji klimatyzacyjnej. Przy ich zastosowaniu możliwe jest podłączenie kratek i anemostatów do przewodu. Dzięki skrzynkom możliwe jest równomierne rozprowadzenie napływu powietrza przez wywiewnik/nawiewnik, co sprawia, że klimatyzacja działa efektywnie.

Większość skrzynek rozprężnych wykonywanych jest z blachy ocynkowanej. Jednak w ofercie niektórych specjalistycznych sklepów znajdziemy skrzynki rozprężne wykonane również z innego typu płyt. Dla uzyskania najbardziej optymalnych wyników prowadzenia powietrza używa się wełny szklanej.

tłumiki akustyczne

Skrzynki montuje się najczęściej w stropach podwieszanych, co może stwarzać niekiedy małe wyzwanie dla instalatorów pod względem dopasowania skrzynki do miejsca, które ma się do swojej dyspozycji. Wiele firm oferuje jednak możliwość wykonania skrzynek na zamówienie o nawet najbardziej nietypowym kształcie, co daje o wiele większą swobodę w tworzeniu nowoczesnej i sprawnie działającej instalacji klimatyzacyjnej.

Jaka jest nowoczesna klimatyzacja? Cicha!

W nowoczesnej klimatyzacji nie może zabraknąć elementów, które zapewnią jej prawie niesłyszalne dla ludzkiego ucha działanie. Takim urządzeniem są tłumiki akustyczne, które skutecznie ograniczają hałas w instalacjach przesyłu powietrza. Tłumiki akustyczne mają szerokie zastosowanie. Można montować je w instalacjach wentylacyjnych, centralach, wentylatorach, przepustnicach, jak również instalacji klimatyzacyjnej. Montując w klimatyzacji tłumiki akustyczne sprawiamy, że jej działanie staje się mniej uciążliwe. Co więcej, może być ona zamontowana nawet w tych pomieszczeniach, które muszą spełniać szczególne warunki akustyczne, w tym te ograniczające poziom hałasu płynący z instalacji budynku. Trudno wyobrazić sobie nowoczesną klimatyzację, której działanie zakłóca spokój użytkowników danego pomieszczenia, czy budynku, dlatego instalacja tłumików staje się obecnie wręcz konieczna.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.